Polaroid okulary – kultowe modele

Pewnie zgodzisz się z nami, że Polaroid okulary nigdy nie wychodzą z mody. Marka jest jakością samą w sobie i cały czas się rozwija. Wprowadza do swojej oferty nowe modele okularów oraz dodaje do występujących w nich szkieł innowacyjne technologie, takie jak na przykład polaryzację. Redukuje ona światło odbite od jezdni i refleksy zapewniając ostry obraz.

Jednak są pewne modele okularów Polaroid, które przeszły do historii. Zna je każdy, nawet jeżeli nie miał ich nigdy na nosie i nie orientuje się, jaka dokładnie jest ich nazwa. Ich charakterystyczne kształty znasz z legendarnych filmów oraz z Instagrama. Noszą je nie tylko gwiazdy, ale i wiele osób wokół nas.

Polaroid okulary Wayfarer – jak wyglądają? Skąd się wzięły?

Jesteśmy przekonani, że doskonale znasz ten modele okularów Polaroid. Absolutnie kultowe Polaroid okulary Wayfarer nosiły ikony mody, gwiazdy filmowe i znani piosenkarze. Zresztą robią to do dziś.

Chociaż te okulary nosiła już Madonna w latach osiemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych, to za ich wylansowanie dużo bardziej jest odpowiedzialny Tom Criuse. Nie rozstawał się z nimi w legendarnym filmie „Ryzykowny interes” (1983). Po jego premierze absolutnie każdy mężczyzna chciał mieć takie okulary. Kojarzyły się one z wyluzowaniem, z pewnością siebie, z radością życia. Z życiem na wysokim poziomie i z luksusem.

Do dziś posiadanie tego modelu okularów jest punktem obowiązkowym dla każdego mężczyzny, który chce być stylowy.

Okulary Polaroid

Okulary Manhattan – nieodłączny atrybut gwiazd kina

Ten model okularów również jest związany z kinem, a w zasadzie z pewnym filmem. Znanym, choćby ze słyszenia absolutnie wszystkim. Mamy tutaj na myśli „Śniadanie u Tiffany’ego” z przecudowną i uwielbianą do dziś Audrey Hepburn. To właśnie ona wypromowała te okulary. Za ich zaprojektowanie był odpowiedzialny Olivier Goldsmith. Projekt powstał w 1960 roku.

Przeciwsłoneczne okulary Manhattan są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. Do wyboru masz między innymi: czarne, karmelowe oraz szylkretowe. Które z nich najbardziej wpadły Ci w oko?

Musisz się z nami zgodzić, że niezależnie od koloru wszystkie modele Manhattan prezentują się stylowo i glamour. Dziś są równie modne jak 60 lat temu. Te okulary mają duże zaokrąglone oprawki i są synonimem elegancji. Nie zanosi się na to, żeby miało się to zmienić w obecnym stuleciu.

Polaroid

Polaroid Aviator – nie można o nich nie wspomnieć

Chociaż ten kultowy model okularów Polaroid, na przestrzeni lat, można było zobaczyć w naprawdę wielu produkcjach filmowych, to nie taki był ich rodowód.

Powstały po to, żeby chronić wzrok amerykańskich pilotów z US Army Air Corps. Były one wyposażone w specjalne soczewki, które wyostrzały szczegóły i minimalizowały zamglenie przez odfiltrowywanie niebieskiego światła. Najbardziej kojarzony z tymi okularami jest generał Douglas MacArthur, który walczył na froncie w czasie II wojny światowej.

Polaroid okulary przeciwsłoneczne

Przykładowe Polaroid okulary na PolaroidOkulary.pl

Chcesz poznać jeszcze więcej kultowych modeli? Kliknij ten akapit, aby zobaczyć Polaroid okulary dostępne na stronie PolaroidOkulary.pl