Okulary przeciwsłoneczne Polaroid – jakie mają cechy?

Okulary przeciwsłoneczne Polaroid to dobry wybór dla każdego, niezależnie od wieku, czy od posiadanej wady wzroku. Dlaczego ochrona przed słońcem jest tak ważna? Jaki filtr powinny mieć okulary przeciwsłoneczne? Podpowiemy Ci w tym artykule.

Okulary przeciwsłoneczne Polaroid – dlaczego warto je nosić?

Systematyczne unikanie noszenia okularów przeciwsłonecznych Polaroid może prowadzić nie tylko do podrażnienia i zaczerwienienia oczu, ale również do ich pieczenia oraz nadwrażliwości na światło. Gdy zrezygnujesz z noszenia okularów przeciwsłonecznych z filtrem, to automatycznie narażasz się też na poważne choroby oczu. Możemy wśród nich wymienić na przykład zaćmę, czy zwyrodnienie plamki żółtej. W skrajnych przypadkach przez przebywanie na słońcu bez odpowiedniej ochrony możesz stracić wzrok.

Oczywiście każdy powinien sięgnąć po okulary przeciwsłoneczne Polaroid. Jednak jest pewna grupa użytkowników, która jest szczególnie narażona na uszkodzenie wzroku. Możemy do niej zaliczyć osoby starsze, dzieci, kierowców, osoby lubiące spędzać czas na plaży oraz wszyscy, którzy przyjmują leki powodujące nadwrażliwość na promieniowanie UV.  Mamy tutaj na myśli oczywiście leki fotouczulające. Podpowiemy Ci, jakie okulary Polaroid przeciwsłoneczne najlepiej kupić.

Okulary Polaroid

Jakie rodzaje ochrony mogą mieć okulary Polaroid?

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby zagwarantować Twoim oczom optymalną ochronę, to potrzebny Ci będzie z pewnością filtr 400. Jest to filtr ultrafioletowy. Można go podzielić aż na pięć kategorii. Pierwsza to kategoria 0. Przepuszcza on od 80 do 100 procent światła słonecznego. W takich okularach soczewka jest całkiem przezroczysta albo minimalnie przydymiona.

Kategorię i najczęściej mają okulary przeciwsłoneczne dla sportowców. Na pewno, jeżeli jesteś profesjonalnym rowerzystą i lubisz trenować wieczorami, to te okulary okażą się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Jakie cechy mają okulary z klasą 1?

Tego rodzaju okulary przeciwsłoneczne przepuszczają od 43 do 80 procent światła. Mają delikatnie przyciemnione soczewki w kolorze żółtym albo bursztynowym. Możesz je zakładać w pochmurne dni lub gdy jest słabe oświetlenie.

Okulary przeciwsłoneczne Polaroid

A czym wyróżniają się okulary z klasą 2 oraz 3?

Okulary z tej kategorii przepuszczają od 18 do 43 procent światła słonecznego. Tak samo, jak w przypadku kategorii 1 mają soczewki w kolorze bursztynowym. Będą spełniały swoją funkcję tylko przy mniej intensywnym nasłonecznieniu.

W salonach optycznych i w sklepach sportowych możesz również znaleźć okulary przeciwsłoneczne ze szkłami z kategorii 3. Charakteryzują się one tym, że przepuszczają tylko od 8 do 18 procent światła. Są optymalnym wyborem na najbardziej słoneczne dni w roku. To również najbardziej uniwersalny rodzaj okularów przeciwsłonecznych Polaroid.

A jakie okulary chroniące przed słońcem Ty najczęściej nosisz? Pamiętaj, żeby zawsze dopasowywać styl okularów i rodzaj szkieł do Twoich potrzeb. Inne okulary będą właściwe dla dzieci, a odmienne dla kierowców, czy dla zawodowych sportowców.

Przykładowe okulary przeciwsłoneczne Polaroid na PolaroidOkulary.pl

Pragniesz zobaczyć więcej interesujących okularów? Kliknij ten akapit, aby poznać okulary przeciwsłoneczne Polaroid dostępne w sklepie PolaroidOkulary.pl